DomůKdo jsmeStaň se členemStudentská projektová soutěž 2014ProjektyPM ChampionshipSpanilé jízdyProjektové řízeníKontakty

Výsledné pořadí soutěže

1. místo - Cena Salvator 2008

 

Projektový tým studentů Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně

 

2. místo - Mezinárodní festival divadelních škol SETKÁNÍ/ENCOUNTER

 

Studenti Ateliéru divadelního manažerství a jevištní technologie, Divadelní fakulta Janáčkovy akademie múzických umění v Brně

 

3. místo - Spanilé jízdy

 

  Skupina mladých projektových manažerů při ACSA

 

4. místo - Project Friendly 2009

 

Skupina mladých projektových manažerů při ACSA

 

5. místo - International Day

 

ISC ČVUT


Anotace projektů

Cena Salvator 2008

 

Cena Salvator 2008 – Cena hejtmana Zlínského kraje je šestý ročník tradičního ocenění za mimořádné činy v oblasti ochrany života, zdraví, majetku a bezpečnosti obyvatel, které je udělováno:

  

-členům integrovaného záchranného systému (IZS) Zlínského kraje,

  

-občanům i právnickým osobám s bydlištěm, sídlem nebo pobočkou ve Zlínském kraji.

  

Hlavním cílem projektu bylo přispět k posilování humanity ve společnosti. Pro zjištění, zda se cíle podařilo naplnit či nikoliv jsme měli stanoveny 2 objektivně měřitelné ukazatele:

  

1. Zvýšení návštěvnosti Dne Salvatora o 50% vzhledem k minulému ročníku.

  

2. Zvýšení platných nominací o 20% vzhledem k minulému ročníku.

  

Oba dva ukazatele se nám podařilo naplnit. Návštěvnost na Dni Salvatora  byla překročena o 60%, zvýšení platných nominací bylo o 50% více vzhledem k minulému ročníku.


Mezinárodní festival divadelních škol SETKÁNÍ/ENCOUNTER

 

Mezinárodní festival divadelních škol SETKÁNÍ/ENCOUNTER je významnou kulturně-vzdělávací akcí. Jeho posláním je vyvářet prostor pro vzájemné setkávání studentů, pedagogů a divadelníků z různých zemí světa s cílem vzájemně se ovlivnit a inspirovat zkušenostmi, metodami a názory na divadelní práci a rozvíjet diskuzi u budoucnosti uměleckého školství.

  

Festival návštěvníkům přináší jedinečnou možnost nahlédnout do kultur celého světa a zároveň představuje účastníkům město Brno jako kulturní a historické centrum. V neposlední řadě umožňuje studentům Divadelní fakulty získat praktické zkušenosti, cenné zahraniční kontakty a posiluje spolupráci jednotlivých oborů uvnitř školy.

  

Během pěti dní jsou na pěti brněnských scénách nabídnuta ke zhlédnutí účastníkům i divákům z řad veřejnosti představení škol z celého světa v hlavním programu i offprogramových aktivitách. 

  

SETKÁNÍ/ENCOUNTER si dlouholetou tradicí a kvalitní organizací vydobyl dobré jméno v České republice i v zahraniční. V roce 2009 proběhl již 19. ročník. Tento festival je největší kulturní událostí svého druhu u nás a patří k největším festivalům v celé Evropě.

 

Spanilé jízdy 

 

Projekt Spanilé jízdy se snaží o rozšiřování povědomí o projektovém řízení mezi studenty vysokých škol v ČR a tím i zvyšovat jejich zájem o projektové řízení jako takové. Toho chceme dosáhnout pomocí pořádání přednášek o problematice projektového řízení na vysokých školách.

  

Cílem projektu je připravit veškeré materiály, které jsou nutné pro realizaci Spanilých jízd (prezentace, propagační materiály atd.). V rámci projektu se dále uskuteční dvě Spanilé jízdy na vybrané vysoké školy. Na základě výsledků z těchto výjezdů bude upravena strategie dalšího pořádání Spanilých jízd, které se po skončení projektu stane pravidelnou činností Skupiny mladých projektových manažerů při ACSA.

  

Projekt získal podporu od Společnosti pro projektové řízení v rámci Soutěže sekcí SPŘ. 

  

 Project Friendly 2009

 

Project Friendly 2009 byla mezinárodní konference o projektovém managementu pořádaná Skupinou mladých projektových manažerů při ACSA (YPMG). Účelem konference bylo předat znalosti špičkových profesionálů studentům a mladým lidem a přiblížit je tak snáze praxi projektového manažera. Ústředním tématem byl "Profesní rozvoj a osobnostní růst mladého projektového manažera".

 

Šedesát účastníků prožilo díky čtrnácti řečníkům čtyři dny plné rozmanitých přednášek, workshopů a exkurzí. Konference se konala v angličtině, třetinu přednášejících tvořili zahraniční odborníci. Všichni přednášející i vedoucí workshopů vystoupili bez nároku na honorář, za což jim patří veliké poděkování a uznání. Konference se setkala s velice pozitivními ohlasy a ukázala na velký zájem mladých lidí o vzdělání v oblasti projektového managementu.


International Day

 

Doplnění programu v rámci oslav 10let ISC (www.isc.cvut.cz/10). Cílem bylo představit ISC širšímu okruhu studentů a jeho propagac. V rámci projektu bylo nutné vymyslet a připravit kompletní program. Zvolili jsme formou soutěžních her poznat různé zahraniční státy a v průběhu těchto her informovat také o ISC. Na těchto hrách se podíleli i zahraniční studenti.

  

Návrh systematické metody analýzy rizik související s únikem metanu z podzemí.

  

Cílem předloženého projektu byl návrh systematické metody analýzy rizik související s únikem metanu z podzemí. Z důvodu aplikačního přínosu a využití práce v praxi byla tato metoda aplikována pro OKR. Dílčím cílem předkládaného projektu bylo vytvoření databáze mimořádných událostí, které souviseli s výstupem metanu na povrch. Databáze proběhnutých událostí má totiž zásadní význam při hledání významných a plausibilních scénářů, neboť scénář, který jednou proběhl, se dříve nebo později bude opakovat, jestliže není odstraněna některá z primárních příčin nebo jestliže není do průběhu tohoto scénáře zařazena dostatečně účinná bariéra.  Databáze zároveň slouží jako testovací soubor, protože metoda analýzy rizik byla aplikována na jednotlivé události, výsledky analýzy situace před událostí nebo v jejím raném průběhu byly v dostatečné shodě se skutečně proběhnutými událostmi.