Studentská komora Rady vysokých škol

1. Jak dlouho vaše studentská organizace existuje?
Je to těžké definovat. Počátky formování reprezentace vysokých škol se datují k roku 1990, současná podoba SK RVŠ se formovala od roku 1999.

2. Co je vaším cílem?
Zastupovat a hájit zájmy všech studentek a studentů českých vysokých škol. Prosazovat jejich zájmy na národní a mezinárodní úrovni. Reagovat na aktuální společenské problémy a podílet se na veřejném životě, zvlášť v akademickém prostředí a v neposlední řadě usilovat o spolupráci mezi studujícími a vyučujícími, o dialog s Vládou ČR a orgány veřejné správy a o rozvoj akademické samosprávy v ČR.

3. Kolik vašich bývalých nebo současných členů je již ve vedení některé z fakult nebo rovnou vysoké školy?
To se zřejmě ani nedá spočítat. Máme bývalé členky a členy i mnohem výše. :-)

4. Co zajímavého chystáte v nejbližším semestru?
V našem kalendáři pro rok 2016 má již tradičně své místo Konference pro studentské akademické senátorky a senátory (KAS 5.0), což bývá největší akce roku, nepředáváme-li Cenu Jana Opletala. V roce 2015 jsme zkusili projekt Týden studentstva, ve kterém bychom určitě rádi pokračovali i v roce následujícím. A určitě nás i Vás čeká spoustu dalších již tradičních či nových projektů.

5. V čem si myslíte, že jste silní, že umíte hodně dobře?
Nebojíme se poukázat i na nepříjemné a nepohodlné věci, pokud je to potřeba. A nadále takové záležitosti řešit tak dlouho, jak je jen potřeba.

6. A je něco, v čem byste se chtěli zlepšit?
Rádi bychom, aby se nám ještě více podařilo zaktivizovat studentskou obec v ČR.

7. Na co jste ve vaší studentské organizaci nejvíce pyšní?
Na letošní udílení Ceny Jana Opletala a také na všechnu práci, kterou se nám v letošním roce podařilo odvést. Na akce, které jsme uspořádali.  Na věci, které jsme změnili a na to, jakým způsobem se někteří členové rozvinuli.
Pokud bychom se vraceli hlouběji do minulosti, tak asi aktivizace studentů a podíl na zastavení nesmyslné tzv. Dobešovy reformy z roku 2012, což ale zdaleka není jen naše zásluha.

8. Čím se odreagováváte ve vaší organizaci?
Společnou návštěvou nějakého příjemného podniku, která dává prostor neformálnímu odreagování či různými teambuildingovými akcemi. Jsme přece studenti. :-)

9. Jakou otázku byste chtěli položit studentské organizaci, kterou představíme příště?
Víte, co je to SK RVŠ? :-)

10. Kdybyste svou organizaci měli přirovnat k části lidského těla, jaká by to byla?
Někdy mozek, někdy srdce.
Pokud bychom se zaměřili na smysly, mohli bychom nás přirovnat také k uchu – protože se snažíme naslouchat ostatním studentům a k ústům – protože říkáme otevřeně své názory a rozvíjíme komunikací své myšlenky.


Studentská komora Rady vysokých škol
Ovocný trh 5, 116 36 Praha 1

E-mail: skrvs@skrvs.cz
Web: www.skrvs.cz
Facebook: fb.com/skrvs