DomůKdo jsmeStaň se členemStudentská projektová soutěž 2014ProjektyPM ChampionshipSpanilé jízdyProjektové řízeníKontakty

Spanilé jízdy

O projektu

 

Spanilé jízdy (dále SJ) patřily od září roku 2005 do listopadu 2007 k tradičním akcím Skupiny mladých projektových manažerů při ACSA (dále YPMG). Během SJ byly studentům netradiční formou prezentovány základy projektového řízení.

 

Na výjezdním zasedání ve Vražném v březnu 2009 bylo Vedením YPMG navrženo zahájení projektu SJ, který měl tuto tradici znovu obnovit a připravit všechny potřebné materiály k jejímu udržení. V rámci projektu se uskutečnila jedna pilotní, které proběhla na Fakultě informatiky a managementu Univerzity Hradec. Dále byly Spanilé jízdy prezentovány na konferenci na České zemědělské univerzitě v Praze. Z prezentace v Hradci Králové, byly vesměs pozitivní ohlasy.

 

Pokud máte zájem, abychom na Vaší škole nebo ve Vaší studentské organizaci uspořádali Spanilou jízdu, podívejte se na více informací.

 

Jak vypadá Spanilá jízda

 

Prezentace obsahuje část, ve které jsou studenti seznámeni s obecnými základy projektového řízení i s některými metodami jako logický rámec, WBS atd. V další části prezentace mají studenti možnost vyzkoušet si metodu projektového řízení. Na závěr jsou studentům představeny organizace, které podporují výjezdy Spanilých jízd, těmi jsou Skupina mladých projektových manažerů, Akademické centrum studentských aktivit a Společnost pro projektové řízení. Poslední dvě organizace podpořily projekt znovuzavedení Spanilých jízd finančně.

 

Co dál?

 

Protože máme zájem na pokračování Spanilých jízd v dalších letech, vytvořili jsme i Kuchařku Spanilých jízd, která bude sloužit jako návod pro další realizaci, příručku pro prezentující a jiné další dokumenty.

 

Projektový tým

Logo Spanilé jízdy

Na projektu se podíleli tito členové YPMG:

 

  • Alena Vejsadová, vedoucí projektu
  • Ilona Kruntorádová
  • Leona Patočková
  • Milan Šimek
  • Róbert Furiel
  • Vojtěch Obr
  • Vojtěch Talášek

 

Ocenění

 

Projekt Spanilé jízdy se umístil na 3. Místě v Studentské projektové soutěži, která se uskutečnila 21. – 22. dubna 2010.