DomůKdo jsmeStaň se členemStudentská projektová soutěž 2014ProjektyPM ChampionshipSpanilé jízdyProjektové řízeníKontakty
První projektový manažer roku bude vyhlášen 9. října,o vítězi rozhodne 13 osobností na slavnostním galavečeru   

Praha, 17. září 2012 v 15:30 hodin

 

První ročník soutěže Projektový manažer roku vrcholí.  Konečnou podobu nyní získala i odborná porota, která určí vítěze. Třináctičlenný tým je složen z vrcholových zástupců profesních sdružení, expertů, generálních ředitelů a zástupců významných společností a organizací v České republice.

 „Porota byla pečlivě vybrána dle striktních a veřejně dostupných pravidel a statutu samotné soutěže,“ říká Markéta Arazimová, projektová manažerka, členka řídícího výboru soutěže a současně statutárního orgánu Společnosti pro projektové řízení, o. s., která soutěž pořádá.

O vítězích soutěže rozhodnou prezidentem ČR oceněný Zbyněk Frolík ze společnosti Linet, šéfredaktorka měsíčníku Moderní Řízení Jarmila Frejtichová, generální ředitel LMC Milan Jasný, tisková mluvčí společnosti T-Mobile Martina Kemrová, ředitel společnosti Symphera Martin Klusoň, generální ředitel České zbrojovky Lubomír Kovařík, generální ředitel společnosti Baest František Kulovaný, prezident zastřešující organizace projektových manažerů v České republice, Společnosti pro projektové řízení Michael Motal, autor stovky odborných publikací Jiří Plamínek, ředitelka portálu Dovolena.cz Eva Sedlmajerová ze Student Agency, zástupkyně ředitele Maria Staszkiewicz z Aspen Institute Praha, člen certifikační rady SPŘ Zdenko Staníček. Poslední člen poroty dosud nebyl potvrzen, jeho jméno realizační tým soutěže zveřejní do 21. září.

 

Odborná porota rozhodne o vítězích prvního ročníku soutěže v těchto vyhlašovaných kategoriích: Projektový manažer / Projektová manažerka roku, Projekt roku, Charitativní (neziskový) projekt roku, Studentský projekt roku a Síň slávy.

 

„Publikum bude mít možnost vyjádřit svůj názor na kvalitu přihlášených projektových manažerů a projektů, a to hlasováním v rámci kategorie Cena sympatie publika. Tuto cenu jsme vyhlásili samostatně pro Nejsympatičtějšího projektového manažera a Nejsympatičtější projekt roku,“ doplňuje za organizátory Jan Doležal, ředitel prvního ročníku soutěže a člen výboru SPŘ.

 

Slavnostní udílení cen proběhne 9. října v 15.00 v pražském Centru současného umění DOX. Samotný program galavečera bude složen z odborné části a doprovodného kulturního programu. Sami finalisté budou sebe a své projekty prezentovat originálním způsobem – k dispozici mají pouze omezený počet 15 snímků, které mohou odborné porotě a veřejnosti promítnout, a o každém z nich mohou mluvit nejdéle 15 vteřin. Celou akci podpoří doprovodnou expozicí svých výtvarných děl Bořek Šípek, který pro vítěze vyrobil unikátní skleněné pamětní ocenění. Účastníci slavnostního udílení cen se mohou dále těšit na živé vystoupení street artové umělkyně Sasanca, na hudební doprovod v podání  Harmcore Jazzband, ale také na netradiční a lákavé občerstvení od Ehtnocatering, či si nenechat ujít ochutnávku kávy nejvyšší kvality připravenou mezinárodně oceněným baristou Jaroslavem Tučkem a jeho týmem Doubleshot.

 

Rezervace vstupenek na www.pmroku.cz

 

Více informací na www.pmroku.cz

 Soutěž Projektový manažer roku pořádá zastřešující organizace projektových manažerů v České republice Společnost pro projektové řízení, o. s. ve spolupráci s vydavatelstvím Economia, a. s., za podpory České televize, Centra současného umění DOX a výtvarníka Bořka Šípka. 

Posláním soutěže je hodnotit nejvýznamnější a nejúspěšnější projektové manažery, manažerky a samotné projekty ve veřejném, soukromém i neziskovém sektoru, napříč všemi odvětvími.

 „Soutěž představí trendy projektového řízení a přinese aktuální obraz dění ve světě projektů. Cílem soutěže je rozvíjet a dále kultivovat českou projektovou kulturu. Hodnocením, rozsahem i formátem lze tuto soutěž považovat za jednu z nejtěžších soutěží v České republice,“ vysvětluje Markéta Arazimová  ze SPŘ. 

Do soutěže se přihlásilo téměř 75 kandidátů nejen z komerčního, ale především z neziskového sektoru napříč všemi obory v České republice.

 

Hodnocení je tříkolové. V první fázi hodnotitelé posuzovali aplikaci zásadního principu projektového řízení u přihlášených projektů a jejich samotné přínosy pro uživatele i realizátory. U kategorie projektový manažer roku naopak hodnotitelé posuzovali především schopnost řídit projekty.

 

V kategoriích projekt roku, studentský projekt roku a neziskový (charitativní) projekt roku byly vybrány pětice finalistů, za kterými se zástupci hodnotitelů rozjeli provést šetření přímo v místě realizace projektů a rozhovory se zainteresovanými stranami. Soutěžící v kategorii projektový manažer roku již absolvovali pohovor s týmem hodnotitelů a simulaci projektu v manažerské hře, která prověřila jejich manažerské schopnosti.

 

Jména všech finalistů, o kterých následně rozhodne porota ve velkém finále na slavnostním udílení cen, budou veřejnosti představena 21. září 2012.

  Kontakt:
Mgr. Markéta Arazimová
tisková mluvčí
Společnost pro projektové řízení o. s.
Zemědělská 5
613 00 Brno
Tel.: 545 136 020, 545 136 021
Mobil: 604 765 565E-mail: arazimova@pmroku.cz , arazimova@cspr.cz
www.cspr.cz , www.pmroku.cz    O SPŘ:Společnost pro projektové řízení, o. s. (SPŘ) je zastřešující profesní organizací projektových manažerů v České republice. Je neziskovou organizací a nejvyšší odbornou, mezinárodně uznávanou autoritou v otázkách projektového řízení a řízení prostřednictvím projektů v České republice, a to nezávisle na existenci odlišných standardů a metodik. SPŘ sdružuje projektové manažery všech uznávaných standardů a certifikací a sama provádí certifikaci dle standardu International Project Management Association (IPMA®). Hlavními funkcemi SPŘ jsou implementace mezinárodních standardů a norem do národního prostředí, šíření projektové kultury a povědomí, partnerství v nastavování principů projektů, či posuzování kvality projektových záměrů.