Na6O projektuNejzajímavější výsledkyPodrobné výsledkyAktualityKontaktFotogalerie

Shrnutí 

 

Projekt Na6 si kladl za cíl popsat některé slabé a silné stránky českého vysokého školství. A jaká jsou tedy vybraná negativa a pozitiva českých vysokých škol? Studentům nevyhovuje zejména úroveň výuky cizích jazyků, vadí jim výše ceny ubytování na kolejích a neznají studentky a studenty, kteří je zastupují v akademických senátech. Na druhou stranu jsou ale rádi, že studují na „své" vysoké škole, váží si jí a mají k ní pozitivní citový vztah. Líbí se jim, že se mohou v rámci svého studia zapojit do vědecké a výzkumné činnosti, souhlasí s tím, že studium na vysoké škole dostatečně rozvíjí jejich odborné znalosti.

 

Pokud srovnáme celkové výsledky ze všech zúčastněných vysokých škol, zjistíme, že čeští studenti jsou ve většině sledovaných oblastí spíše spokojeni (viz následující graf), i zde je však významný prostor pro zlepšování. Velkou výzvou pro nás - zaměstnance Akademického centra studentských aktivit - je však nespokojenost či neznalost posluchačů týkající se činnosti školních studentských organizací (např. akademických senátů). Studenti své zástupce často ani neznají, a pokud ano, nevědí, co tyto orgány na vysoké škole konají.

 

Graf Rekapitulace celkového hodnocení

graf_45.png

Pozn.: Obecně platí, čím vyšší číslo, tím lepší výsledek (škála 1-6).

Dá se vlastně říci, že do hodnoty 3,5 jsou studenti nespokojeni, nad hodnotu 3,5 spokojeni.

  

 

 

Věříme, že výsledky projektu Na6 budou dále využívány. Dá se s nimi pracovat mnoha způsoby, jsme si jisti, že představitelé vysokých škol naleznou vhodný způsob právě pro svou Alma Mater.

 

Šetření bylo ze strany organizátorů a koordinátorů - zaměstnanců Akademického centra studentských aktivit - prováděno vždycky s nejlepším vědomím. K projektu jsme přistupovali zodpovědně a za celou dlouhou dobu realizace se stal naší „srdeční záležitostí".

 

Jsme přesvědčeni, že realizovat tak časově a organizačně náročný projekt s takřka 30 spolupracovníky a téměř 15 000 respondenty z celé republiky mělo smysl. Nejsme si však jisti, zda by bylo reálné opakovat celý projekt hned v dalším roce. Jistě se ale k tomuto šetření vrátíme! Jsme tedy velmi zvědavi, jaké změny ve výsledcích budou zaznamenány po realizaci dalšího ročníku Národního dotazníkového šetření studentů.