Na6O projektuNejzajímavější výsledkyPodrobné výsledkyAktualityKontaktFotogalerie

Celkové výsledky podle vysokých škol

 

 V této podkapitole naleznete univerzity, jejichž hodnocení bylo ve srovnání s ostatními nejlepší.

 

Výsledky z hlediska indexů:

 

Podle indexu celkové spokojenosti se nejlépe umístila Akademie výtvarných umění v Praze, dále Vysoká škola mezinárodních a veřejných vztahů Praha a Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava.

 

Z hlediska kvality studia na VŠ je nejlépe hodnocena Akademie výtvarných umění v Praze, pak Vysoká škola chemicko-technologická v Praze a Vysoká škola finanční a správní, o.p.s.

 

Oblast poradenství a atmosféry na VŠ je nejlépe hodnocena na Akademii výtvarných umění v Praze, Janáčkově akademii múzických umění v Brně a VŠ Karla Engliše v Brně, a. s.

 

Co se týče prostředí a služeb na VŠ, zde je nejlépe hodnocena Vysoká škola báňská - Technická univerzita Ostrava, pak následuje Univerzita obrany a Vysoké učení technické v Brně.

 

Studentské organizace a jejich fungování na VŠ jsou nejlépe hodnoceny na VŠ Karla Engliše v Brně a na Vysoké škole mezinárodních a veřejných vztahů Praha. Jedná se soukromé vysoké školy. Zdálo by se tedy, že studentské organizace nejlépe fungují na soukromých vysokých školách. Nicméně to není pravda, protože mezi školami, kde nejhůře fungují studentské organizace, se opět vyskytují soukromé vysoké školy. Co se týče fungování studentských organizací, existují mezi soukromými vysokými školami značné rozdíly.

 

Z hlediska finančních podmínek studia na VŠ jsou nejlépe hodnoceny Akademie výtvarných umění v Praze, Vysoká škola mezinárodních a veřejných vztahů Praha a Vysoká škola finanční a správní.

 

Výsledky z hlediska vybraných otázek:

 

  • Otázka č. 1b: Hodnocení kvality má vliv na výuku. Nejlépe dopadla Vysoká škola mezinárodních a veřejných vztahů, Západočeská univerzita v Plzni a Janáčkova akademie v Brně.
  • Otázka č. 2: Studium dostatečně rozvíjí mé odborné znalosti. Nejlepší hodnocení získala Vysoká škola aplikovaného práva, s.r.o., Vysoká škola umělecko-průmyslová v Praze a Akademie výtvarných umění v Praze.
  • Otázka č. 3: V mém studijním programu je dostatek prakticky zaměřených předmětů. Nejlépe je hodnocena Akademie výtvarných umění v Praze, Janáčkova akademie múzických umění v Brně a Akademie múzických umění v Praze.
  • Otázka č. 5: Jsem spokojen(a) s výukou cizích jazyků (umožňuje mi praktické využívání jazyka, např. při komunikaci, studiu). Nejlépe se umístila Vysoká škola Karla Engliše v Brně, a.s., Akademie výtvarných umění v Praze a Západočeská univerzita v Plzni.
  • Otázka č. 6: Řazení předmětů v mém oboru (příp. studijní kombinaci) má logickou návaznost. Nejlepší hodnocení získala Akademie výtvarných umění v Praze, Masarykova univerzita, Vysoká škola aplikovaného práva, s.r.o., Univerzita Karlova v Praze, Vysoká škola Karla Engliše v Brně, a.s. a Slezská univerzita v Opavě.
  • Otázka č. 7: Pedagogové hodnotí studijní výkony spravedlivě (a podle definovaných a pochopitelných pravidel). Nejlépe je hodnocena Vysoká škola mezinárodních a veřejných vztahů, Vysoká škola aplikovaného práva, s.r.o. a Vysoká škola umělecko-průmyslová v Praze.
  • Otázka č. 9: Existují možnosti zapojit se během studia do výzkumných činností nebo do projektů. Nejlépe dopadla Univerzita obrany, Vysoká škola chemicko-technologická v Praze a Vysoká škola finanční a správní, o.p.s.
  • Otázka č. 10: Škola nabízí dostatečné možnosti studia v zahraničí. Nejlépe se umístila Akademie výtvarných umění v Praze, Vysoká škola finanční a správní, o.p.s., Vysoká škola chemicko-technologická v Praze, Vysoká škola umělecko-průmyslová v Praze a Mendelova zemědělská a lesnická univerzita v Brně.
  • Otázka č. 13: Jsem rád(a), že studuji právě na této škole. Nejlépe je hodnocena Akademie výtvarných umění v Praze, Vysoká škola umělecko-průmyslová v Praze, Masarykova univerzita, Vysoká škola umělecko-průmyslová v Praze a Univerzita Karlova v Praze.
  • Otázka č. 14: Jsem spokojen(a) s prací studijního oddělení. Nejlepší hodnocení získala Vysoká škola Karla Engliše v Brně, Akademie výtvarných umění v Praze, Akademie múzických umění v Praze, Janáčkova akademie múzických umění v Brně a Vysoká škola ekonomická v Praze.
  • Otázka č. 19: Existuje dostatek dostupných počítačových učeben, včetně přístupu na internet. Nejlépe dopadla Vysoká škola Karla Engliše v Brně, Vysoká škola mezinárodních a veřejných vztahů, České vysoké učení technické v Praze, Vysoká škola chemicko-technologická v Praze, Česká zemědělská univerzita v Praze, Akademie múzických umění v Praze, Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava, Masarykova univerzita a Vysoké učení technické v Brně.
  • Otázka č. 20: Jsem spokojen(a) s úrovní služeb poskytovaných školní knihovnou. Nejlépe je hodnocena Vysoká škola umělecko-průmyslová v Praze, Vysoká škola chemicko-technologická v Praze, Akademie múzických umění v Praze, Vysoká škola aplikovaného práva, s.r.o. a Vysoká škola ekonomická v Praze.
  • Otázka č. 21: Jsem spokojen(a) s úrovní služeb poskytovaných na kolejích. Nejlépe se umístila Janáčkova akademie múzických umění v Brně, Univerzita Hradec Králové a Technická univerzita v Liberci.
  • Otázka č. 26a: Znám studenty, kteří mě zastupují ve fakultním akademickém senátu. Nejlepší hodnocení získaly soukromé VŠ a státní VŠ, dále umělecké školy, Univerzita Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem, Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně a Ostravská univerzita v Ostravě.