Informační bezpečnost

Slovní spojení informační bezpečnost je dnes vcelku běžně používáno, spousta lidí ovšem neví, co si pod ním hlavně představit. Jedná se o oblast, která se věnuje zabezpečení všech informací (ať již ve fyzické nebo virtuální podobě), po celou dobu jejich existence. Pokud bychom tyto informace nechránili, mohlo by dojít k jejich úniku a zneužití, z čehož by nám poté plynuly nejrůznější problémy.

V dnešní době se informace uchovávají především v elektronické podobě, tudíž je nutné chránit data uložená na našich počítačích, serverech, ale i na veřejně dostupných datových strukturách, například na veřejné fotogalerii nebo online úložišti. Nejde také jen o data pouze pracovní, jejichž ochranu by měli řešit specializovaní odborníci, ale také o uživatelská data osobní. Víte, jak je zabezpečen Váš e-mail? Kam všude se zálohují informace a fotografie z Vašeho mobilního telefonu? Kde všude jste zadali Vaši e-mailovou adresu a heslo? Kolik hesel a jak silná používáte? Pokud si odpovědí na některou z těchto otázek nejste jistí, jsme tu pro Vás a nabízíme Vám několik možností, jak se o této problematice dozvědět více.

Prezenční kurz

Ve spolupráci s našimi experty z oboru jsme pro Vás a Vaši organizaci schopni připravit prezenční kurz pro větší i menší počet lidí, kde Vám objasníme jakým způsobem s informační bezpečností pracovat, na co si dát pozor a jak zlepšit své chování. Nejedná se o produktové školení, jelikož neprosazujeme řešení a přístup konkrétní značky. Informační bezpečnost je obor navíc tak rychle se rozvíjející, že některá navrhovaná řešení velmi rychle zastarávají. Naučíme Vás tedy především bezpečnému myšlení, chování a principům, které byste pro ochranu svých dat měli používat. Výběr konkrétního řešení pak necháme na Vás.

E-learningový kurz

Jste časově vytížení, nebo se Vám termín našeho prezenčního kurzu nehodí? Nezoufejte. Máme pro Vás připraven e-learningový kurz, ve kterém se můžete dozvědět o informační bezpečnosti z pohodlí svého domova, případně využít jeho mobilní verzi na cestách. Náš e-learningový modul vhodně kombinuje klasické přednáškové metody s interaktivním obsahem, jako jsou mluvené nahrávky, testy a další prvky moderní výuky.

Konzultace, individuální přístup, poradenství

Chcete se s námi poradit, jestli si svá data chráníte dobře? Zda máte dostatečně silná hesla? Že dokážete reagovat na aktuální hrozby? Chovají se Vaši zaměstnanci a kolegové bezpečně? Přijďte se s námi poradit. Probereme s Vámi Vaši současnou situaci a pokusíme se najít vylepšení nebo celé nové řešení.

Informační bezpečností se zabýváme již od roku 2007. Za tu dobu jsme v tomto odvětví proškolili přes 700 osob v prezenčních nebo e-learningových kurzech. Máte zájem o naše služby? Chcete se na cokoliv zeptat? Neváhejte nás kontaktovat.