Informační bezpečnost 

Slovní spojení informační bezpečnost je dnes vcelku běžně používáno, spousta lidí ovšem neví, co si pod ním hlavně představit. Jedná se o oblast, která se věnuje zabezpečení všech informací (ať již ve fyzické nebo virtuální podobě), po celou dobu jejich existence. Pokud bychom tyto informace nechránili, mohlo by dojít k jejich úniku a zneužití, z čehož by nám poté plynuly nejrůznější problémy.V dnešní době se informace uchovávají především v elektronické podobě, tudíž je nutné chránit data uložená na našich počítačích, serverech, ale i na veřejně dostupných datových strukturách, například na veřejné fotogalerii nebo online úložišti. Nejde také jen o data pouze pracovní, jejichž ochranu by měli řešit specializovaní odborníci, ale také o uživatelská data osobní. Víte, jak je zabezpečen Váš e-mail? Kam všude se zálohují informace a fotografie z Vašeho mobilního telefonu? Kde všude jste zadali Vaši e-mailovou adresu a heslo? Kolik hesel a jak silná používáte? Pokud si odpovědí na některou z těchto otázek nejste jistí, jsme tu pro Vás a nabízíme Vám několik možností, jak se o této problematice dozvědět více. 

ACSA nabízí v oblasti informační bezpečnosti tyto služby:

Prezenční kurz 

Ve spolupráci s našimi experty z oboru jsme pro Vás a Vaši organizaci schopni připravit prezenční kurz pro větší i menší počet lidí, kde Vám objasníme jakým způsobem s informační bezpečností pracovat, na co si dát pozor a jak zlepšit své chování. Nejedná se o produktové školení, jelikož neprosazujeme řešení a přístup konkrétní značky. Informační bezpečnost je obor navíc tak rychle se rozvíjející, že některá navrhovaná řešení velmi rychle zastarávají. Naučíme Vás tedy především bezpečnému myšlení, chování a principům, které byste pro ochranu svých dat měli používat. Výběr konkrétního řešení pak necháme na Vás.

Podle svého zájmu si můžete zvolit ze dvou druhů kurzů:

  • Praktický kurz, na kterém si osvojíte základy informační bezpečnosti. Vhodný pro každého, kdo chce zvýšit úroveň zabezpečení svých dat a informací.
  • Kurz zaměřený na Zákon o kybernetické bezpečnosti č. 181/2014 Sb, na kterém se probírá nejen informační bezpečnost, ale také legislativní otázky s ní spojený. Vhodný především pro úředníky veřejné správy, ale také pro všechny, kteří se zajímají o ochranu dat a informací z legislativního pohledu.

E-learningový kurz 


Jste časově vytížení, nebo se Vám termín našeho prezenčního kurzu nehodí? Nezoufejte. Máme pro Vás připraveny dva e-learningový kurzy, ve kterém se můžete dozvědět o informační bezpečnosti z pohodlí svého domova, případně využít jeho mobilní verzi na cestách. Vyberte si e-learningový modul podle způsobu výuky, který Vám vyhovuje.

  • Modul s interaktivními obrazovkami, testy a příklady z praxe potěší všechny, kteří mají rádi e-learningy klasického střihu. Najdete jej zde.
  • Modul plný audionahrávek potěší především ty, kteří raději zaměstnávají své uši místo očí. Více než 5 hodin poslechu je zakončeno shrnujícím testem. Více podrobností najdete na této stránce.

Konzultace, individuální přístup, poradenství 

Chcete se s námi poradit, jestli si svá data chráníte dobře? Zda máte dostatečně silná hesla? Že dokážete reagovat na aktuální hrozby? Chovají se Vaši zaměstnanci a kolegové bezpečně? Přijďte se s námi poradit. Probereme s Vámi Vaši současnou situaci a pokusíme se najít vylepšení nebo celé nové řešení.Informační bezpečností se zabýváme již od roku 2007. Za tu dobu jsme v tomto odvětví proškolili přes 700 osob v prezenčních nebo e-learningových kurzech. Máte zájem o naše služby? 
Chcete se na cokoliv zeptat? Neváhejte nás kontaktovat.Může Vás zajímat:

Pokud si stále nejste jistí, zda se informační bezpečností zabývat, můžete si přečíst několik našich článků, ve kterých jsou uvedeny příklady z praxe, které nedopadly dobře. Především díky tomu, že dotyční na informační bezpečnost nekladli žádný důraz.