Ikigai

prožitkový koučovací kurz

Ikigai je japonské umění žít. Je nedílnou součástí japonské kultury, opírající se o zenovou filozofiii a minimalismus.V Japonsku se o ikigai nemluví, ikigai se žije. Japonsku náleží ostrov Okinawa, (jedna z tzv. modrých zón), kde je nejvyšší koncentrace stoletých a stále činorodých lidí na světě. Není tedy divu, že to přilákalo naši zvědavost. Na Okinawu denně přijíždí houf cizáků s touhou přijít té záludné věci na kloub.

A právě o tomhle umění žít je tento prožitkový koučovací kurz.

Každý z nás je jedinečný. Každý má na světě své unikátní místo, kde je nenahraditelný. A svou zářivou perlou přispívat k dobru a celistvosti světa, je naším úkolem. Svět, v němž není konkurence. Svět, v němž zbytečně se časem nemrhá, v němž můžeme své nebe na zemi žít.

Cílem je naleznout smysl života a objevit svůj nejvyšší možný potenciál. Naleznout smysl ve všem, co konám, případně upustit od toho, kde onen smysl nevidím. Právě teď, v místě, kde se nacházím, v čase, jež mi byl vyměřen. Hledat budem v srdci, ve svém těle. Hlavou své ikigai uchopit nelze.

Kombinovaná výuka, prezenčně 5 x 2 hodiny (5 setkání jednou týdně) + samostatná domácí práce, konzultace s lektorem.

Ikigai kouč, body-soul mentorka, jóga lektorka a designérka slow fashion vlastní značky.

Vystudovala fytoterapii a taoismus na 1. Škole tradiční čínské medicíny, holistickou aromaterapii a jógu. V současné době se noří do tajů mysticismu s Rebeccou Campbell. Její perlou je nalézání a propojování souvislostí do harmonického celku. Blízké jsou jí myšlenky zenu, minimalismus a filozofie wabi sabi. Miluje svou duši, své tělo, svou neutuchající zvědavost a touhu kráčet po objevné cestě životem, a také své každodenní rituály.

Stále si nejste jistí, že ACSA je pro Vás tou nejvhodnější vzdělávací organizací? Nechte za nás mluvit naše zkušenosti a přečtěte si o našich kvalitách.

Nekupujete zajíce v pytli

Zveřejnili jsme pro Vás ukázku vzdělávacích materiálů, podívejte se, co od nás můžete čekat.

Aktuálně

Termíny