Informační bezpečnost v praxi

Máte obavu z bezpečnosti svých dat? Nebo naopak si nepřipouštíte, že by Vám někdo mohl ukrást soukromé fotografie, zneužít účet na sociální síti, nebo dokonce se nabourat do internetového bankovnictví? Nejen pro vás máme kurz, který se těmito riziky zabývá a díky kterému vás naučíme se před nimi chránit.

E-mail, heslo do počítače, ale také účty na sociálních sítích, online úložiště fotografií nebo chytrý telefon či webová kamera jsou všechno zařízení a služby, která nás při špatném zacházení a zabezpečení ohrožují, a které nám mohou přivodit mnoho starostí. Chcete se naučit, jaké hrozby Vás mohou potkat a jak se proti nim bránit? Předvedeme Vám, jakými často překvapivými způsoby útočníci vydělávají peníze na internetu. Zúčastněte se našeho kurzu.

Kurz je zaměřen na praktické zvládnutí uživatelské práce s informační bezpečností. Je vhodný pro všechny, kteří se neorientují v problematice informační  nebo chtějí zlepšit ochranu svých dat.

Uvědomit si nebezpečí, které na Vás může číhat při používání e-mailu, prohlížení nedůvěryhodných stránek a odkazů, co znamenají důsledky slabého hesla na sociálních sítích nebo používání jednoho hesla pro všechny možné služby a obchody. A jak se těmto nebezpečím vyhnout. Vysvětlíme Vám, na co si dát pozor při používání internetového bankovnictví, nebo co si ověřit, když koupíte nové zařízení, ať už jde o počítač, nebo například tablet či chytrý telefon. Naučíme Vás také, jaké jsou nejčastější druhy útoků, jak je poznat a jak v takových situacích reagovat. Dozvíte se, jak se nestát obětí kybernetických útočníků.

Prezenční výuka, 1 den, 8 hodin.

  • Informační bezpečnost – co to je a k čemu se používá, základní pojmy
  • Heslo – jak vytvořit bezpečné heslo a jak jej spravovat
  • Útoky – typy útoků, jak je poznat, čeho se vyvarovat a jak se proti nim bránit
  • Bezpečnost hardwaru – internet věcí, na co si dát pozor u nového zařízení, bezpečnost automobilů
  • Spam – jak poznat spam a podvodné e-maily, problematika hoaxů
  • Viry – co vše může nakazit naše zařízení, jak poznat virus, základy sebeobrany před viry
  • Sociální sítě, cloudová úložiště a online služby – rizika a zabezpečení služeb, které se dnes využívají jako samozřejmost
  • Děti a internet – jak chránit děti před škodlivým obsahem a zařízení před škodlivým působením dětí

Kurz může být upraven na základě požadavků organizace.

Stále si nejste jistí, že ACSA je pro Vás tou nejvhodnější vzdělávací organizací? Nechte za nás mluvit naše zkušenosti a přečtěte si o našich kvalitách.

Nekupujete zajíce v pytli

Zveřejnili jsme pro Vás ukázku vzdělávacích materiálů, podívejte se, co od nás můžete čekat.

Poskytujeme slevy

  • pro pracovníky státní správy a samosprávy, studenty kombinované formy, pedagogy s plným úvazkem na VŠ, SŠ či ZŠ, pracovníky NNO sleva 10 % z plné ceny kurzu,
  • pro studenty prezenčního studia VŠ sleva 25 % z plné ceny kurzu.

Všechny slevy v procentech jsou počítány z částky bez DPH.

Jednotlivé slevy se nesčítají. V případě nároku na více slev Vám bude vypočtena nejvýhodnější cena.

Aktuálně

Termíny