Legislativa a informační bezpečnost

Bezpečnost informací a informačních technologií není jen o správných postupech, ale také o dodržování stávající legislativy. Zejména pokud jde práci ve veřejné správě a místní samosprávě, kde zaměstnanci přichází dennodenně s osobními daty občanů, jejichž únik nebo zneužití by představovalo velký problém. 

Od začátku roku 2015 platí nový Zákon o kybernetické bezpečnosti č. 181/2014 Sb, který definuje jakým způsobem přistupovat ke kybernetické bezpečnosti ve veřejné správě. Vedle toho zákona je ještě nutné se řídit dalšími českými, evropskými a mezinárodními právními dokumenty, ať již jde o nakládání s informacemi, nebo například autorské právo. Na tomto kurzu se dozvíte na co si dát pozor při používání e-mailu, datové schránky, e-podatelny a dalších běžně používaných nástrojů. Jaké jsou nejčastější mýty, jaká musíte znát fakta a jaké jsou reálné zkušenosti z fungování informační bezpečnosti ve veřejné správě? Přihlaste se na náš kurz.

Od začátku roku 2015 platí nový Zákon o kybernetické bezpečnosti č. 181/2014 Sb, který definuje jakým způsobem přistupovat ke kybernetické bezpečnosti ve veřejné správě. Vedle toho zákona je ještě nutné se řídit dalšími českými, evropskými a mezinárodními právními dokumenty, ať již jde o nakládání s informacemi, nebo například autorské právo. Na tomto kurzu se dozvíte na co si dát pozor při používání e-mailu, datové schránky, e-podatelny a dalších běžně používaných nástrojů. Jaké jsou nejčastější mýty, jaká musíte znát fakta a jaké jsou reálné zkušenosti z fungování informační bezpečnosti ve veřejné správě? Přihlaste se na náš kurz.

Orientovat se v českých i mezinárodních předpisech týkajících se kybernetické a informační bezpečnosti, včetně zákona č. 181/2014 Sb. Uvědomit si slabá místa v zabezpečení informací, dat a technických prostředků na svém pracovišti a uvést je do souladu s danou legislativou.

8 hodinový prezenční kurz doplněný e-learningem

  • Informační bezpečnost – co to je a k čemu se používá, základní pojmy
  • Zákon č. 181/2014 Sb. – co říká a co je nutné dodržovat
  • Postavení zaměstnance, zaměstnavatele a jejich odpovědnost za bezpečnost informací
  • Legislativní rámec používaných služeb – e-mail, prohlížení webu, e-podatelny, datové schránky a další
  • Bezpečnostní politika – koncepce toho, jak chránit informace a data
  • Fakta, mýty a praktické zkušenosti při aplikaci informační bezpečnosti a návazných právních předpisů.

Stále si nejste jistí, že ACSA je pro Vás tou nejvhodnější vzdělávací organizací? Nechte za nás mluvit naše zkušenosti a přečtěte si o našich kvalitách.

Nekupujete zajíce v pytli

Zveřejnili jsme pro Vás ukázku vzdělávacích materiálů, podívejte se, co od nás můžete čekat.

Poskytujeme slevy

  • pro pracovníky státní správy a samosprávy, studenty kombinované formy, pedagogy s plným úvazkem na VŠ, SŠ či ZŠ, pracovníky NNO sleva 10 % z plné ceny kurzu,
  • pro studenty prezenčního studia VŠ sleva 25 % z plné ceny kurzu.

Všechny slevy v procentech jsou počítány z částky bez DPH.

Jednotlivé slevy se nesčítají. V případě nároku na více slev Vám bude vypočtena nejvýhodnější cena.

Aktuálně

Termíny