Participace ve veřejné správě

Hlavním cílem vzdělávacího kurzu je seznámit účastníky s postupy a principy zapojení veřejnosti do věcí veřejných v prostředí územních samosprávných celků.

Záměrem kurzu je nabídnout účastníkům nový pohled na společné řešení věcí veřejných. Nepůjde jen o zapojování z pohledu právního, či správního, ale především o nácvik metod a způsobů, jak zapojit veřejnost do rozhodování. Během kurzu bude kladen důraz na přípravu, tvorbu a implementaci vybraných metod a nástrojů participace na úrovni samosprávy/úřadu s úzkým propojením teorie a praxe. Navazujícím cílem kurzu je představit různé způsoby občanské participace a diskutovat její pozitivní i negativní stránky. Teoretická část má účastníky seznámit s odbornými texty k tématu občanské participace a vývojem diskuse na toto téma. Praktická část se bude formou nácviků zaměřovat na uplatňování participace v praxi s důrazem na udržitelné strategické řízení a plánování ve veřejné správě.

více
Počet hodin: 8

Proč si vybrat právě nás?

Stále si nejste jistí, že ACSA je pro Vás tou nejvhodnější vzdělávací organizací? Nechte za nás mluvit naše zkušenosti a přečtěte si o našich kvalitách.

Nekupujete zajíce v pytli

Zveřejnili jsme pro Vás ukázku vzdělávacích materiálů, podívejte se, co od nás můžete čekat.

Termín: 20.10.2020

V ceně kurzu jsou zahrnuty materiály pro účastníky a drobné občerstvení.
Město a místo konání: Brno, Areál VUT, budova U14, učebna ACSA (parkování je možné zdarma přímo v areálu)
Adresa místa konání: Údolní 53, 602 00 Brno
Předpokládaná délka trvání je asi: 8 hodin.

Ceny:

  • 1 500,- Kč bez DPH (21%) ... kurzovné

Pro akce platí závazné storno podmínky.

Přihlašování možné od 30.4.2020 do 13.10.2020
Přihlásit se jako registrovaný Přihlásit bez registrace

Aktuálně